Brezplačna delavnica: Ustvarimo retro in ne-retro računalniške igre

Nedelja, 08/10/2023

Razvoj računalniških iger je pomemben del zgodovine računalništva. Predvsem v 80ih in 90ih letih prejšnjega stoletja je šel razvoj novih tehnologij z roko v roki s potrebami, ki so bile povezane z grafično in procesorsko zahtevnostjo iger v nastajanju (Ali pa je bilo obratno?). Postavljali si bomo vprašanja o tem, kako so igre narejene, zakaj in za koga? Ob tem pa se bomo učili kako sami premislimo svojo idejo za igro in jo v neki obiliki tudi udejanjimo.
Cilj delavnice bo torej zasnova in osnutek interkativnega računalniškega programa – igre. Seveda ob zavedanju, da ima vsebina, ki jo kot ustvarjalci ponudimo igralcem, nanje neposreden učinek.
Program je zasnovan za poznoosnovnošolce ter srednješolce z idejami in take, ki jih zanima zgolj mehanika računalniških iger.
Posebno pozornost bomo namenili tud ogledu Računalniškega muzeja in v njem predstavljenih iger ter igralnih izkušenj, od zabavnih do družbeno kritičnih.

Sprehodili se bomo skozi zgodovino razvoja iger, in se vrnili nazaj na začetek “zelo retro 90ih let”. V tem duhu bomo načrtovali in izdelali svojo igro s pomočjo IDE – MakeCode Arcade.

Kaj potrebuješ:
Spočite možgane in dobro voljo
Papir in svinčnik, če želiš slediti delavnici in na papirju zapisati kaj za kasneje
Ostalo opremo priskrbimo mi. Lahko pa prineseš tudi svoj prenosni računalnik, če imaš dostop do kakšnega.

Urnik:

14h-17h delavnica

17h-18h voden ogled muzeja

Prijave potekajo preko tega spletnega obrazca. Mesta so omejena.

• Zvrst: CodeWeekEU,Družinski program,Muzejska delavnica,Posebni dogodki
  • Ura: 08/10/2023 - 14:00 - 18:00