Žanr: sci-lie?

Sreda, 08/05/2024

DISKURZIVNI CIKEL “TEHNOLOGIJA KOT RAZOČARANJE”

Pogovor z znanstveno redakcijo RŠ o bolj ali manj fantaziranih znanostih v ZF filmih.

Znanstvenofantastični filmi številne gledalce navdihnejo, da profesionalno kariero posvetijo širjenju človeškega razumevanja. A še pogosteje so vir frustracije. Zakaj ne potujemo med planeti in nimamo robotov, ki pomivajo za nami?

Znanstvenofantastične filme bodo znanstveno in umetniško ocenjevali znanstveniki_ce znanstvene redakcije ob pomoči filmskih kritičark in kritikov iz oddaje Temna zvezda. Prinesite brisačo!

Tudi po 55 letih RŠ ostaja osrednje vozlišče glasbene, kulturne in teoretske alternative, neustavljiv vir kritične in neodvisne refleksije ter eden osrednjih poligonov za nove novinarske in medijske kadre. Ob visoki obletnici večno mladega medija bo 7. in 8. maja v Računalniškem muzeju potekal diskurzivni cikel “Tehnologija kot razočaranje”, veliki finale dogajanja pa se bo odvijal 9. maja v Kinu Šiška, kjer bodo nastopila štiri zveneča imena aktualne domače glasbene scene.

• Zvrst: Muzejsko predavanje,Posebni dogodki
  • Ura: 08/05/2024 - 19:00 - 20:30