Umetna inteligenca proti novinarjem RŠ: stopi v ring

Torek, 07/05/2024

DISKURZIVNI CIKEL “TEHNOLOGIJA KOT RAZOČARANJE”

Preizkusi se v pisanju člankov s pomočjo umetne inteligence!

Koliko novinarskih delovnih mest lahko ukine nevednež z uporabo generativne umetne inteligence? Ali ste lahko to vi? Obiskovalci_ke se bodo z novinarji_kami aktualnopolitične redakcije Radia Študent pomerili v pisanju RŠ-eve oddaje OFF, pri čemer jim bo ob strani stal ChatGPT.

Tudi po 55 letih RŠ ostaja osrednje vozlišče glasbene, kulturne in teoretske alternative, neustavljiv vir kritične in neodvisne refleksije ter eden osrednjih poligonov za nove novinarske in medijske kadre. Ob visoki obletnici večno mladega medija bo 7. in 8. maja v Računalniškem muzeju potekal diskurzivni cikel “Tehnologija kot razočaranje”, veliki finale dogajanja pa se bo odvijal 9. maja v Kinu Šiška, kjer bodo nastopila štiri zveneča imena aktualne domače glasbene scene.

• Zvrst: Muzejska delavnica,Posebni dogodki
  • Ura: 07/05/2024 - 18:00 - 19:00