c| srečanje №2: Gbit pasivno optično omrežje (GPON) – kaj je & analiza prometa

Četrtek, 02/02/2023

Prvo Kiberpipino predavanje po (pre)dolgem času se bo začelo v stilu – hiter internet, FOSS, analiza podatkov ter ščepec ›hekanja‹.

Specifično bo šlo za dve predavanji o GPON (gigabit-capable passive optical network oz. gigabitno pasivno optično omrežje).

Najprej nam bo Jurij Sitar predstavil kaj GPON sploh je ter razložil relevantno infrastrukturo ter protokole.

Potem bo Anton Luka Šijanec (sij) prikazal kaj poganja nek GPON modem in kako se ga z malce truda lahko uporabi za analizo surovega domačega prometa.

Po predavanjih bo sledila debata tako o GPON kot Kiberpipini prihodnosti ter drugih projektih.

Zaradi fizične omejitve prostora, prosim, da tu označite, če nameravate priti (ne potrebujete odpirat računa).

• Organizator: Kiberpipa_Cyberpipe in Računalniški muzej
  • Spletna stran: @kiberpipa_cyberpipe