Retro TV z videom zadnje jugoslovanske štafete na razstavi KONS-TR3

Za razstavo: Galerija TR3 (11.10.2023-2.12.2023)

Za razstavo ‘KONS-TR3: Konstrukcija nove ere’, ki je posvečena delu arhitekta Edvarda Ravnikarja, smo pripravili komplet za predvajanje videa na retro televizorju TEC.

Komplet za predvajanje videa na televizorju vključuje:

• Računalnik Raspberry Pi 3
  • Spominska kartica z videom
  • Napajalnik, USB kabel in video kabel
  • RF modulator in antenski kabel
  • Star televizor znamke TEC

Izhodni video signal je bilo potrebno za sprejem na televizorju prek antenskega priključka prilagoditi z RF(radio frequency) modulatorjem.

TV smo očistili in na vseh 8 tipk za kanale nastavili isto sliko, da morebitni radovedni obiskovalci ne bodo s pritiskom na gumbe preklopili iz videa na “sneg”.

Video prikazuje zadnjo jugoslovansko štafeto mladosti iz leta 1987. Ta je proti Beogradu krenila s Triglava, od koder jo je nesla naveza desetih alpinistov s prvo nosilko Marijo Štremfelj.

Razstavo v sodelovanju z več drugimi deležniki pripravlja Zavod za varovanje kulturne dediščine. Z njim sodeluje tudi Računalniški muzej pri skrbi za naš objekt-trgovsko hišo v Šiški, ki jo je zasnoval arhitekt Miloš Bonča.