Evropski teden programiranja v Računalniškem muzeju #CodeWeeekEU2023

#CodeWeekEU #MeetAndCode iniciativi za promocijo digitalnega znanja in razvoj računalniškega mišljenja prinašata nove brezplačne dogodke za vstop v svet programiranja po celi Evropi!

V soboto 7.  in nedeljo 8.10 2023 se bo v Računalniškem muzeju zopet proslavljalo Evropski teden programiranja z brezplačnimi delavnicami, na katerih se bomo učili ne samo pisanja programske kode, ampak marsikatere dodatne veščine kot je razvozlavanje skrivnostnih sporočil in upravljanje  s fizičnimi napravami.

Za zahtevnejše pa bomo pogledali v to, kako se ustvarijo bolj ali manj retro igre.

Letos vabimo na delavnice v živo vse zvedave mlade od 7 let do 99 let.

Veselimo se, da se nam boste pridružili pri spoznavnanju in ustvarjanju svojih prvih ali velikih računalniških korakov!

Več o programu in prijave na http://www.racunalniski-muzej.si/codeweekeu-2023. Se vidimo v muzeju!