Priprave za 7. Srednjeevropsko mladinsko tekmovanje v kibernetski varnosti (European Cybersecurity Challenge)

Sobota, 13/05/2023

Slovenija bo že tretjič sodelovala na Evropskem izzivu kibernetske varnosti (ECSC). ECSC je pobuda Agencije Evropske unije za kibernetsko varnost (ENISA) v sodelovanju s 26 evropskimi državami, katere cilj je spodbujanje razvoja talentov s področja kibernetske varnosti po vsej Evropi in povezovanje posameznikov z velikim potencialom z vodilnimi organizacijami v panogi. Tekmovanje želi spodbujati mlade IT-jevce v zgodnjih fazah njihovega razvoja, kar jim omogoča, da kasneje uspejo kot zelo iskani strokovnjaki v globalnih organizacijah.

Leta 2021 se je v pripravah na ECSC več kot 17.000 mladih iz vse Evrope udeležilo nacionalnih izzivov na področju kibernetske varnosti, ki so jih organizirale lokalne organizacije, vključno z velikim finalom v Pragi, Češka republika. Tam so se tekmovalci pomerili v nalogah s področij kibernetske varnosti, mobilne varnosti, kripto ugank, inženiringa v obratno smer in forenzike. Letošnje finalno tekmovanje bo potekalo na Norveškem.

Cilji ECSC:

• Spodbujanje mladih, da vstopijo v področje kibernetske varnosti,
  • Prepoznavanje nadarjenih na področju kibernetske varnosti in spodbujanje njihovih karier,
  • Ustvarjanje platforme, kjer se lahko talentirani IT strokovnjaki neposredno povezujejo in izmenjujejo ideje s potencialnimi delodajalci,
  • Odklepanje potenciala IT talentov v javnih organizacijah, zasebnih podjetjih, akademiji in raziskovalnih organizacijah,
  • Povečevanje ozaveščenosti o kibernetski varnosti v Evropi.
  • Zvrst: Posebni dogodki
  • Ura: 13/05/2023 - 08:00 - 20:00