MENT 2023

Četrtek, 30/03/2023

MENT Ljubljana je eden vodilnih predstavitvenih festivalov in glasbenih konferenc v Srednji in Vzhodni Evropi ter največji tovrstni dogodek v regiji. Je večkrat nagrajeni festival glasbenih odkritij, ki v simbiozi s konferenco omogoča predstavitev glasbenih izvajalcev iz cele Evrope pred mednarodnimi glasbenimi profesionalci in občinstvom. Na zadnji ediciji (junij 2022) je v treh dneh na 15 odrih širom Ljubljane nastopilo 78 izvajalcev iz 24 držav, ki so žanrsko prehajali od neodvisnega rocka, popa, elektronike in folk-rocka do hip-hopa in DJ nastopov. Osmo edicijo je obiskalo 6.000 obiskovalcev, med katerimi so prevladovali domači, veliko pa je bilo tudi tujih, predvsem iz okoliških držav – Hrvaške, Srbije, Madžarske, Avstrije in Italije.

Mednarodna konferenca se osredotoča na glasbeno industrijo in kreativnost. Konference, ki je največji tovrstni dogodek v širši regiji, se je udeležilo več kot 500 tujih in domačih glasbenih profesionalcev (organizatorjev festivalov, vodij koncertnih prizorišč, založnikov, glasbenih agentov, menedžerjev, predstavnikov promocijskih agencij, medijev in drugih strokovnih delegatov). Sodelujoči delegati so prišli iz 35 držav.

• Organizator: Kino Šiška
  • Spletna stran: https://www.ment.si