Internet ljudi: 20 let človekovih pravic v informacijski družbi

Sreda, 24/05/2023

Kako se je področje človekovih pravic v informacijski družbi spreminjalo in razvijalo v zadnjih dvajsetih letih, zakaj je danes to vedno bolj politična tema? Kako se trendi na tem področju razvijajo v Sloveniji in kako v Evropski uniji, kdo vse vpliva na razvoj dogodkov in kakšno vlogo igrajo državljanke in državljani?

Z okroglo mizo praznujemo dvajset let nevladnega združenja European Digital Rights (EDRi) in hkrati podčrtujemo pomembnost tega vprašanja vzlic aktualnih tehno-socioloških trendov, od umetne inteligence in družbe nadzora do velikega podatkovja ter drugih fenomenov informacijskega vsakdana.

Na ta in druga vprašanja bodo na okrogli mizi iskali odgovore naslednje gostje in gosti:

Dogodek organizirata Računalniški muzej in Državljan D in je del tedna ozaveščanja o kibernetski dejanskosti posameznika.

• Zvrst: Okrogla miza,Posebni dogodki
  • Ura: 24/05/2023 - 18:00 - 19:30