Srečanje ob KDE-jevem mega izidu programov 6. generacije

Ponedeljek, 04/03/2024

KDE je velika mednarodna skupnost, ki razvija svobodno in odprtokodno programsko opremo. Najbolj znano je njihovo priljubljeno namizno okolje Plasma za operacijski sistem GNU/Linux. Po skoraj desetih letih KDE izdaja novo, šesto, generacijo namizja Plasma in ostalih svojih računalniških programov, ki tečejo na več operacijskih sistemih in napravah in so prevedene tudi v slovenščino.

Ob tej priložnosti se bomo ponovno srečali in na predavanju predstavili zgodovino skupnosti KDE in si ogledali novosti ter spremembe v novih različicah namiznega okolja Plasma 6 in KDE-jevih programih. Videli boste lahko tudi, kako Plasma teče na ročni igralni konzoli Steam Deck, ki se lahko prelevi tudi v prenosni osebni računalnik. Po predavanju bomo ob prigrizkih in pijači prosto poklepetali o predstavljenem in še marsičem drugim.

Se vidimo 4. marca od 19. ure dalje v Računalniškem muzeju!

• Zvrst: Meetup
  • Ura: 04/03/2024 - 19:00 - 21:00